ObalTrend 2017 přinesl souhrnný pohled na možnosti automatizace

Mikulovský zámek otevřel letos ve dnech 27.-28. dubna již podruhé své brány všem, kdo mají zájem načerpat nové znalosti a zkušenosti v oboru průmyslového balení a automatizace. Odborná konference ObalTrend přinesla prezentace nejnovějších trendů i časem prověřených řešení a nabídla možnost setkat se s dalšími kolegy z branže, ať už z řad investičních techniků, logistiků či vrcholových manažerů. Vysoký počet účastníků a jejich projevený zájem o tematiku automatizace pouze potvrdil atraktivitu tohoto průmyslového odvětví. Akce, která se tentokrát konala v reprezentačních prostorách mikulovského zámku, navázala na úspěch minulého ročníku a nabídla vše, co lze od podobné konference očekávat, jak po stránce odborné, tak i společenské.

Dopolední blok byl věnován především aktuálním hardwarovým trendům a možnostem v českém a slovenském tržním prostředí. Konferenci zahájil svou přednáškou Jan Teplý, ředitel marketingu, nákupu a obchodu ze společnosti Madeta a.s., který přinesl zamyšlení nad tím, co investičně a strategicky znamená efektivní automatizace.

Josef Wittner, ředitel nákupu v Alvey Manex a.s., dále pokračoval přehledem technologických trendů, které můžeme v nejbližší době očekávat. Paní Iva Havlíčková – vedoucí obchodní zástupce, EKOBAL s.r.o., pak toto téma rozšířila o různé možnosti a typy balení paletových jednotek a porovnání jejich efektivity. Pavel Mikel, obchodní manažer Bottling Printing s.r.o. následně promluvil o značících systémech budoucnosti a jejich servisu. Dopolední blok zakončil Roman Krejčí, produktový manažer Axima spol. s r.o., který svůj příspěvek věnoval tématu strojového vidění a jeho praktickému využití v kontrole kvality výrobků, obalů nebo natištěných kódů.

Odpolední program zahájil Vlado Volek, ředitel Obalového institutu SYBA, s přednáškou na téma, jak popsat obal tak, aby zboží bylo co nejlépe prodejné a nehrozilo riziko, že jej inspekce stáhne z oběhu. Tematické zpestření programu zajistila Sára Škvorová ze společnosti MarketUP s.r.o., která se zaměřila na službu LinkedIn a její možnosti při budování svého profesního profilu. Náročný den pak zakončil Martin Košťálek, obchodní manažer Alvey Manex a.s., svou prezentací o moderním způsobu decentralizovaného řízení linek s využitím chytrých modulů.
Po celou dobu konference byly v předsálí připraveny expozice pořadatelských firem a partnerů. Zvláštní pozornost si zasloužil stánek s virtuální realitou, kde si návštěvníci mohli na vlastní kůži vyzkoušet virtuální procházku manipulační a balicí linkou.

Příjemným neformálním vyústěním konferenčního dne byl večerní společenský program s degustací vína, živou hudbou a vystoupením dvojice herců stand-up comedy Na stojáka. Večer tak nabídl unikátní příležitost pro neformální setkání a diskuze uživatelů a dodavatelů automatizačních systémů.

Druhý konferenční den přinesl účastníkům možnost navštívit provozy pořadatelských firem nebo absolvovat oficiální prohlídku zámku Mikulov či Vinařství Volařík.

  

Fotogalerie

  • OBALTREND2017-184
  • OBALTREND2017-204
  • OBALTREND2017-24
  • OBALTREND2017-3
  • OBALTREND2017-39
  • OBALTREND2017-46
  • OBALTREND2017-6

 

 

Video

 


Program

Hlavní téma: Automatizace s rozumem

 

Efektivní výroba s rozumnou automatizací

Jan Teplý, ředitel marketingu, nákupu a obchodu, Madeta a.s.

Automatizace jako cesta k efektivitě. Ale vše musí mít svůj počátek. Kde to tedy začíná a  kde končí?

 
Aktuální trendy v automatizaci a průmyslu

Maarten van Leeuwen, generální ředitel, Alvey Manex a.s.

Přehled technologických trendů, které můžeme v nejbližší době očekávat. Jaký je jejich dopad na bezpečnost systémů, ergonomii a další aspekty průmyslových provozů?

 
Variabilita balení paletových jednotek, efektivita investice

Iva Havlíčková, vedoucí obchodní zástupce, Ekobal s.r.o.

Orientace v možnostech balení a nabídce balicích strojů může být velmi obtížná. Přednáška poskytne praktický přehled k této problematice.

 

CIJ tisk budoucnosti v barvách

Jaromír Fojt, technický ředitel, Bottling Printing s.r.o.

Od roku 1991 došlo k devítinásobnému prodloužení servisního intervalu u tiskáren s  ink-jetovou technologií. Maximální efektivita značení s minimálními náklady na provoz a servis přitom v nejrůznějších barvách, to je značení budoucnosti.

 

Strojové vidění – nová dimenze kontroly kvality

Roman Krejčí, produktový manažer, Axima spol. s r.o.

Optimalizujte a zefektivněte kontrolu kvality! V průběhu výroby nebo balicího procesu lze kontrolovat kvalitu výrobku, jeho kritické oblasti či různé druhy kódů jedním přístrojem.

 

Jak značit v roce 2017

Vlado Volek, ředitel, Obalový institut SYBA

Je rozumné obal popsat tak, aby zboží bylo co nejlépe prodejné a nehrozilo riziko, že jej inspekce stáhne z oběhu.

 

Značení Range

Kamil Suchánek, obchodní ředitel, Bottling Printing s.r.o.

Možné i nemožné označování výrobků, sekundárních nebo terciárních obalů. Jednoduše od A do Z na jedné plně automatizované lince.

 

Online komunikace jako prostředek profesního růstu

Sára Škvorová, HR & Happiness Manager, MarketUP s.r.o.

On-line prostředí jako prostor pro vzájemnou komunikaci a sdílení zkušeností. Sociální síť jako platforma pro setkání profesionálů.

 

Chytré řízení linek

Martin Košťálek, obchodní manažer, Alvey Manex a.s.

Trendem budoucnosti je decentralizované řízení linky s využitím chytrých modulů, které lze napojit přímo na PC. Jaké výhody tato technologie přináší?